тарас шевченко.

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка

Черка́ська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Григоровича Шевченка — бібліотека в місті Черкаси, що належить до системи Міністерства культури і туризму України. Головний заклад у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення Черкаської області, методичний та координаційний обласний центр бібліотек різних систем і відомств, обласне сховище творів друку, депозитарій краєзнавчої літератури, місцевий центр книгообміну і міжбібліотечного абонемента.

Історія

11 липня 1899 року була відкрита перша публічна бібліотека в місті Черкаси. 1903 року, згідно зі звітом до Черкаської міської ради, фонд бібліотеки нараховував 383 назв книг і періодичних видань в 1628 томах, а вже 1915 року він становив понад 4700 томів.

У зв’язку з утворенням Черкаської області, у квітні 1954 року Черкаська міська бібліотека імені Володимира Маяковського реорганізована в обласну бібліотеку із сучасною назвою.

2000 року Черкаській обласній універсальній бібліотеці присвоєно ім’я українського поета, письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка.