тарас шевченко.

Художнє кіно

«Тарас. Повернення»

Дивіться фільм «Тарас. Повернення» у кінотеатрах «Планета Кіно» з 24 вересня 2020 року.
Жанр: історія, драма
Режисер: Олександр Денисенко
В ролях: Борис Орлов, Богдан Бенюк, Юрій Шульган, Роман Луцький, Олег Волощенко, Ганна Топчій

«Тарас. Повернення» – це масштабна костюмована екранізація однойменного роману Олександра Денисенка. Фільм розповідає про останні місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти Тараса про це й видавати указ про звільнення. Більш того, таємний агент з Петербурга намагається зробити все, щоби поет залишився тут назавжди.


“Сон”, художній фільм

Країна: УССР
Кіностудія: Київська кіностудія імені О.Довженка
Рік виходу: 1964
Режисер: Володимир Денисенко
Оператор: Михайло Чорний.
Художник-постановник: Микола Резнік.
Актори: Іван Миколайчук, Юрій Леонтьєв, Наталія Наум, Дмитро Мілютенко, Костянтин Степанков, Михайло Державін, Василь Дашенко, Дмитро Франько, Володимир Гончаров, В’ячеслав Воронін, Іван Кононенко,
Сюжет. Тарас Шевченко в молоді роки пише соціально гострі вірші, за що потрапляє на допит. Але поет не зламався духом, замість розкаянь і пояснень він пише нові рядки. В них ще більше правди, болю за тяжку долю народу, Звичайно за це влада відсилає Шевченко в далекій край, в солдати і саме страшніше що може зробити для поета та художника це заборонити писать та малювать.Фільм показує душевний стан поета, його роздуми про нелегке минуле, про Україну та свободу.


“Тарас Шевченко “, художній фільм

Країна: УССР
Кіностудія: Київська кіностудія імені О.Довженка
Рік виходу: 1951
Режисер: Ігор Савченко, Олександр Алов, Володимир Наумов
Оператори: Аркадій Кольцатый, Данило Демуцкий
Художник-постановник: Борис Немечек, Леван Шенгелія
Актори: Сергій Бондарчук, Володимир Честноков, Микола Тимофєєв, Юрій Гнат, Олексій Консовський
Призи і нагороди
1952 – Сталінська премія I міри. Лауреат премії : Сергій Бондарчук, виконавець головної ролі
1952 – Особливий почесний диплом за режисуру Ігорю Савченко і премія за акторську роботу Сергію Бондарчуку на VII Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах
Сюжет.1841 рік. Молодий студент Тарас Шевченко завершує своє навчання в Петербурзькій художній академії. Серце художника переповнене пристрасним бажанням служити своїй землі. Він повертається додому, де його чекає гучна слава першого національного поета. Після знайомства в Києві з професором Костомаровым, Шевченком стає членом таємного суспільно-політичного товариства Кирила і Мефодія. Через деякий час поліція виходить на слід змовників. Доля кожного із заарештованих незавидна, але більше усіх постраждав Шевченко – його віддають в солдати, із строгою забороною на всяку творчу діяльність. Довгі роки він служить в Орской фортеці, в атмосфері щоденної муштри і знущань. Непомітна природа степу і бесіди з новими друзями дозволяють йому скрасити незавидний побут підневільного солдата. У долі опального поета діяльну участь беруть друзі, що залишилися на волі, але тільки в нове царювання, через десятиліття, відбулося бажане звільнення.